09.03.2005 r. Przedstawienie pt. „Zuzia i leśny policjant”
rozpoczęcie - nagle na scenie pojawiła się śliczna panterka o imieniu Zuzia, która śpiewająco powitała dzieci, podając rękę dzieciom siedzącym w pierwszym rzędzie. Po chwili na scenie zobaczyliśmy misia- leśnego policjanta, który właśnie tędy przechodził i usłyszał śpiew panterki. Miś – policjant przywitał się z dziećmi i zaśpiewał piosenkę o tym kim jest, co robi i po czym można go poznać. Zapytał Zuzi co robi sama w lesie? Po rozmowie z Zuzią o tym, że nie wolno samemu chodzić do lasu, skierował pytanie do dzieci czy wiedzą jak wygląda obcy? Padały różne odpowiedzi: to taki pan ubrany na czarno, który ma ciemne okulary, zielone oczy, jest cały brudny. Leśny policjant bardzo fajnie wytłumaczył dzieciom, że obcy to każda osoba której nie znamy np. pani, pan którą mijamy na ulicy, za którą stoimy w kolejce w sklepie, to wszyscy ci których nie zapraszają nasi rodzice do nas do domu itp. Następnie zaśpiewał piosenkę o tym, że nie wolno rozmawiać z nikim o tym co mamy w domu i gdzie mieszkamy. Piosenka była bardzo prosta i melodyczna dlatego przy powtórce dzieci ref. śpiewały już z policjantem. Podczas rozmowy Misia z Zuzią o naszych domach, że trzeba ich strzec, panterka nagle zaczęła rozpaczać, że zapomniała o swoim braciszku, którego zostawiła samego w domu. Zmartwiona pobiegła do domu sprawdzić czy wszystko jest w porządku. W tym czasie leśny policjant rozmawiał z dziećmi o tym jak trzeba się zachowywać gdy zdarzy nam się zostać samemu w domu. Zadawał dzieciom pytania o tym jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci. Czy można samemu włączać kuchenkę gazową, żelazko itp. Dzieci świetnie odpowiadały na pytania. Na koniec w celu sprawdzenia co dzieci wyniosły z tego przedstawienia leśny policjant i Zuzia – panterka zorganizowali konkurs -wybierając dzieci z różnych grup wiekowych( Olusia z gr. I, Olusia z gr. II, Alicję z gr. II, Marysię z gr. III, Kamila z gr. III). Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania, nagrodzone były brawami i lizakami . Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę kogo słuchamy i pożegnaliśmy naszych gości.

Spektakl był tak przygotowany aby nauczyć dzieci jak należy zachować się w różnych sytuacjach: na spacerze, na podwórku, w przedszkolu, w domu, by uniknąć różnych zagrożeń oraz utrwalić w przedszkolakach pozytywny obraz Policjanta, jako osoby godnej zaufania.