przedszkole

INFORMACJE DLA RODZICÓW

WIZYTÓWKA PRZEDSZKOLA

- Spacerkiem po przedszkolu

- Ramowy rozkład dnia

- Nasze cele

- Metody

- Program

- Rekrutacja

- Kontakt

Dzień po dniu w nowym roku szkolnym 2007-2008

- Grupa I " Kubuś Puchatek"

- Grupa II " Skrzaty"

- Grupa III " Smurfy"

- Grupa IV " Franklin"

- Uroczystości

Kącik dla rodziców

Archiwum roku szkolnego 2004-2005

- Maluszki 2004-2005

- Czterolatki 2004-2005

- Pięciolatki 2004-2005

- Absolwenci 2004-2005

- Osiągnięcia 2004-2005

Archiwum roku szkolnego 2005-2006

- Maluszki 2005-2006

- Czterolatki 2005-2006

- Pieciolatki 2005-2006

- Absolwenci 2005-2006

- Osiągnięcia 2005-2006

Archiwum roku szkolnego 2006-2007

- Maluszki 2006-2007

- Czterolatki 2006-2007

- Pięciolatki 2006-2007

- Absolwenci 2006-2007

Uroczystości w roku szkolnym 2006-2007

Wycieczki w roku szkolnym 2006-2007

Osiągnięcia dzieci w roku szkolnym 2006-2007

przedszkoleszukaj również w:


HEJ DZIECI CO WY NA TO ŻE ZBLIZA SIĘ LATO

Dzieci bardzo lubią bawić się na podworku, uwielbiają grać w piłkę, robić babki z piasku, korzystać ze sprzętu w ogrodzie przedszkolnym, rysować kredą na betonie itp. Dziś po długiej przerwie w końcu zaświeciło słoneczko i przestało padać. Przedszkolaki z wesołą minką bawiły się w ogrodzie korzystając z kapieli słonecznej. Brały również udział w konkursie zorganizowanym przez panie z gr. II i III. Rysowanie kredą na betonie na temat "Łąka". Piękne rysunki dzieci wykonały i oczywiście wszyscy jednogłośnie zajeły pierwsze miejsce. Gratulujemy pomysłu.

więcej >
czytany: 3672
 

MAMA I TATA ILEŻ TE SŁOWA MAJĄ W SOBIE TREŚCI
23.05.05 r.w naszym przedszkolu było wielkie święto. Święto mojej mamy i święto mojego taty.
Dzieci od samego rana przejęte były rolą gospodarzy. Widać było przejęcie na ich twarzach i lekkie zdenerwowanie przed występem dla swoich najdroszych rodziców.
Dzieci powitały ich wierszykiem, który oznajmił w jakim celu zebraliśmy się dziś w przedszkolu. Nastrój był bardzo rodzinny niejednej mamie i niejednemu tatcie zakręciła się łza wzruszenia w oku, kiedy padały tak czułe, ciepłe słowa. Dużo radości było gdy dzieci zatańczyły krakowiaka. Rodzice nagrodzili dzieci gromkimi brawami.Na koniec mali aktorzy poprosili rodziców do wspólnego walczyka, w trakcie którego śpiewały życzenia patrząc najpierw na mamę a w drugiej zwrotce na tatę. Po wspólnym tańcu dzieci wręczyły rodzicom kwiaty składając serdeczne życzenia i słuchając piosenki U. Sipińskiej "Cudownych rodziców mam" doprowadzały mamę i tatę do stolika zapraszając na poczęstunek.

więcej >
czytany: 3723
 

Spotkanie z stomatologiem
27.04.2005 r. dzięki uprzejmości babci Mateusza naszą grupę odwiedziła pani stomatolog. Dzieci bardzo ciepło przyjęły panią i odrazu zaczęły zadawać pytania. Pani doktor serdecznie przywitała dzieci i poprosiła aby jej dały chwilę na przebranie się. Spotkanie zaczęła od wytłumacznia kto jest stomatolog i ile lat trzeba sie uczyć aby móc leczyć ludzi. Przedszkolaki liczyły razem z panią na klockach. Następnie zapoznały się z narzędziami jakimi stomatolog się posługuje w swojej pracy. Kiedy dzieci zaspokoiły swoją ciekawość Pani doktor zaczęła rozmawiać z dziećmi o jamie ustej i czynnościach jakie należy wykonywać, aby ząbki był zdrowe a przede wszystkim jak unikać chorób tj. próchnica. Czterolatki były bardzo zainteresowane pogadanką z Pania stomatolog co widać było po pytaniach podsumowujących. Przedszkolaki odpowiadały błyskotliwie na zadawane pytania co ucieszyło Panią doktor. Dużą niespodziankę sprawiła pani dzieciom rozdając na zakończenie wizytówki i marchewki. Miło było popatrzeć jak dzieci chętnie jadły marchewkę. Na zakończenie dzieci wręczyły naszym gościom laurki i serdecznie podziękowały za przybycie.


Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie a babci Mateusza za zorganizowanie spotkania.


więcej >
czytany: 3531
 

Serduszka dla naszych wspaniałych koleżanek z gr. II w dniu 8 marca

Marzec , marzec ,pięknie się wystroił , W kole , w kole , między dziećmi stoi. I gromadkę uśmiechniętą pyta :,,Jakie dzisiaj święto?” Zapamiętaj sobie , dzisiaj jest Dzień Kobiet

więcej >
czytany: 3772
 

GRUPA II
Konkurs na Kartkę Walentynkową

więcej >
czytany: 3666
 

Jestem Zima-Mroźna Pani


Hura!!!!!!! Nareszcie spadł śnieg.
Rano pani poinformowała dzieci, że pan listonosz przyniósł list od tajemniczej osoby. Dzieci długo zastanawiały się od kogo jest ten list. W końcu odgadły i nie mogły się doczekać kiedy pani w końcu przeczyta i dowiedzą się co jest w nim napisane.

Dzień doby kochane przedszkolaki!!!!!

Jestem Zima-Mroźna Pani. Rządzę przez 3 miesiące w roku. Moje panowanie rozpoczyna się 22 grudnia, a kończy 21 marca. Puszystą kołderką z płatków śniegu okrywam pola, lasy, wsie i miasta. Soplami przystrajam dachy, a na szybach maluję przepiękne wzory. Skuwam lodem rzeki i stawy. Wiem, wiem trochę się spóźniłam. Przepraszam że tak długo mnie nie było ale miałam małe problemy z trafieniem do Gorzowa i zdobyciem waszego adresu ale już jestem, serdecznie pozdrawiam wszystkie dzieci i zapraszam do lepienia bałwana, do rzutów śnieżkami, do jazdy na łyżwach, sankach i nartach. Miłej zabawy! Tylko pamiętajcie ubierzcie się ciepło i bądźcie ostrożni podczas zabaw na śniegu. Spytajcie się swoich pań dlaczego trzeba uważać. Chociaż - myślę - że wy jesteście zdolne przedszkolaki i na pewno wiecie! Zresztą panie mi o tym napiszą i mam nadzieję, że się nie pomyliłam. pa, pa i obiecuję - w przyszłym roku postaram się przybyć do was na czas!

Po przeczytaniu listu dzieci nie mogły się powstrzymać od pytań. Pójdziemy na sanki? Ulepimy bałwana? Kiedy, kiedy, kiedy ? - naprawdę cieszyły się, że za oknem zrobiło się biało. W podziękowaniu zaśpiewały pani zimie piosenkę i postanowiły przygotować mapę, która pomoże pani Zimie do nas trafić. Gdy w końcu padło stwierdzenie idziemy na dwór dzieci były naprawdę szczęśliwe.więcej >
czytany: 3845
 

27.01.05 Zabawa w teatr
Dzisiaj bawiliśmy się w teatr. Do zabawy zaprosiliśmy dzieci z grupy II. „Kubusie Puchatki” wraz ze swoją panią przygotowały „bilety” i „pieniądze”. W sali gimnastycznej była zorganizowana kasa teatru. Każde dziecko kupiło bilet. Bilety sprzedawali i stemplowali Oluś z gr. II i Martynka z gr. III a sprawdzał je Maciuś z gr. II

Każdy widz zajął miejsce na widowni w sali gr. III
Rozpoczęło się przedstawienie. Do obejrzenia bajki pt. „Jaś i Małgosia” zaprosiły nas panie – narratorki. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy bajkę, a przygoda, którą przeżyły Jaś i Małgosia przypomniała nam, że należy słuchać rodziców, nie oddalać się od nich gdy jesteśmy po za domem.
To była świetna zabawa. Dzieci z gr. II obiecały, że zaproszą nas do siebie.
Do zobaczenia.


więcej >
czytany: 3615
 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Babciu miła, dziadziu drogi
Z okazji zbliżającego się Waszego święta
Nasza buzia uśmiechnięta,
Serduszko maleńkie silnie nam puka
Bo złożyć życzenia, to też wielka sztuka.
Bawić Was w przedszkolu wesoło pragniemy,
A chwile spędzone z Wami z radością wspominać będziemy.


Uroczystość odbyła się 19.01.2005r na którą przybyli wszyscy zaproszeni goście. Dzieci w tym dniu były bardzo przejęte rolą gospodarzy i chętnie pomagały przy dekoracji sali i w przygotowywaniu poczęstunku. O 13.30 rozpoczęła się uroczystość na dużej sali, gdzie dzieci przedstawiły program artystyczny ( wiersze, piosenki, jasełka )a rodzice przedstawili inscenizację pt. „Piekł dziadek babkę”. Po programie artystycznym dzieci wręczyły upominki wcześniej przygotowane i zaprosiły Babcie i Dziadków na poczęstunek do sali czterolatków. Uroczystość odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku, za utrwalenie naszej uroczystości na taśmie VHS, za zdjęcia a rodzicom(pani Beacie, Monice, panu Darkowi, Markowi, Krzysztofowi, Piotrowi), którzy występowali w inscenizacji „Piekł dziadek babkę” gratulujemy talentu twórczego, zaangażowania podczas występu i w przygotowaniu strojów, rekwizytów.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!!!!
więcej >
czytany: 3784
 

WSPOMNIJMY JAK TO BYŁO W DNIU BALU
WSPOMNIJMY JAK TO BYŁO W DNIU BALU

więcej >
czytany: 3823
 

17.12.2004r. w zamieszaniu, w gwarnych przedświątecznych przygotowaniach,
zatrzymaliśmy się na chwilę, zorganizowaliśmy i przyszliśmy do przedszkola na spotkanie wigilijne

Spotkanie z rodzicami na wigilii grupowej rozpoczęło się od zrobienia wspólnie ze swoim dzieckiem stroika świątecznego,który dzieci i rodzice zabrali do domu. Jak miło było popatrzeć na tą wspólną pracę na uśmiechnięte twarze dzieci i rodziców, a przede wszystkim na atmosferę panującą w tej chwili. Kiedy stroiki były już gotowe, dzieci przebrane w stroje, zgasło światło a w półmroku widać było tylko migocące światełka choinki, świeczek, gwiazdy betlejemskiej w żłóbku i powstał świąteczny nastrój dzieci przedstawiły „Jasełka”,które spotkały się z ciepłym przyjęciem wszystkich obecnych na naszej uroczystości. Następnie złożyliśmy sobie serdeczne, ciepłe i miłe życzenia, podzieliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do ślicznie przystrojonego, uginającego się od słodkości stołu.Atmosferę świąt pogłębiło wspólnie zaśpiewane kolędy.

Celem tych spotkań jest nie tylko kultywowanie zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami, ale i podniesienie i umacnianie roli przedszkola w oczach rodziców, którzy nie tylko uczestniczą w przygotowaniach do uroczystości, ale są też naocznymi obserwatorami własnych dzieci. Mają możliwość zaobserwowania pracy nauczycielek poświęconej ich dzieciom, jej efektów. Świąteczne spotkania są dla wszystkich wspaniałym przeżyciem i na długo pozostają w pamięci.Korzystając z okazji chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować za tak ogromne zaangażowanie w organizowaniu uroczystości jeszcze raz serdecznie dziękujemy za współpracę

więcej >
czytany: 3905
 

06.10.04Wizyta Policjanta
„Stoją przy drodze na jednej nodze. Kto to taki? DROGOWE ZNAKI Mówią jak jechać, mówią gdzie skręcać Każdy kierowca dobrze je zna, każdy kierowca słuchać ich ma......”

„Przestrzegamy zasad ruchu drogowego oraz nie ufamy obcym” pod takim hasłem pan policjant spotkał się z dzieci z grupy II „Kubusie Puchatki”. Wszystkie dzieci z zaciekawienie oglądały mundur pana policjanta, kajdanki, oraz podczas zabawy ruchowej „Światło czerwone, światło zielone” z dużym skupieniem reagowały na znaki pokazywane przez policjanta. W bardzo ciekawy sposób pan policjant przestawił i uświadomił dzieciom, jakie niebezpieczeństwa czekają na drogach oraz uświadamiał, że nie wszyscy ludzie są dobrzy i mogą uczynić krzywdę, zachęcał do nieulegania pokusom przyjmowania podarunków, w tym słodyczy, od obcych ludzi. Na zakończenie dzieci zaśpiewały panu piosenkę „Policjant” i wręczyły własnoręcznie wykonanego lizaka policyjnego z podziękowanie za bardzo miłe spotkanie.

więcej >
czytany: 4020
 

Drukuj   

 

Czy podoba Ci się nasz serwis www ??
 Tak - jest świetny
 Może być ...
 Są lapsze
 Nie - nie podoba mi się
 nie mam zdania

Chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu??
Zapisz się do listy mailingowej!

Twój E-mail:


przedszkole
powrót do strony głównej projektowanie stron internetowych projektowanie stron internetowych