przedszkole

INFORMACJE DLA RODZICÓW

WIZYTÓWKA PRZEDSZKOLA

- Spacerkiem po przedszkolu

- Ramowy rozkład dnia

- Nasze cele

- Metody

- Program

- Rekrutacja

- Kontakt

Dzień po dniu w nowym roku szkolnym 2007-2008

- Grupa I " Kubuś Puchatek"

- Grupa II " Skrzaty"

- Grupa III " Smurfy"

- Grupa IV " Franklin"

- Uroczystości

Kącik dla rodziców

Archiwum roku szkolnego 2004-2005

- Maluszki 2004-2005

- Czterolatki 2004-2005

- Pięciolatki 2004-2005

- Absolwenci 2004-2005

- Osiągnięcia 2004-2005

Archiwum roku szkolnego 2005-2006

- Maluszki 2005-2006

- Czterolatki 2005-2006

- Pieciolatki 2005-2006

- Absolwenci 2005-2006

- Osiągnięcia 2005-2006

Archiwum roku szkolnego 2006-2007

- Maluszki 2006-2007

- Czterolatki 2006-2007

- Pięciolatki 2006-2007

- Absolwenci 2006-2007

Uroczystości w roku szkolnym 2006-2007

Wycieczki w roku szkolnym 2006-2007

Osiągnięcia dzieci w roku szkolnym 2006-2007

przedszkoleszukaj również w:


KIEDY SŁONECZKO ŚWIECI TO CIESZĄ SIĘ DZIECI
My muchomorki bardzo lubimy się bawić na podwórku w ogrodzie przedszkolnym zawsze jest wesoło i dużo miejsca na różne zabawy. Lubimy bawić się w berka, wspinać się na przyrządach, grać w piłkę nożną, pani Jadzia też się do nas dołącza itp. W konkursie zorganizowanym przez panie z gr. II i III rysowanie na betonie kredą na temat "łąka' wszystkie dzieci zajęły I miejsce - dzieci stanęły na wysokości zadania i chętnie pomagały czterolatkom - super . Pani Lato przybywaj a słoneczko świeć - prosimy, bo bardzo podobają się nam zabawy na podwórku.
Muchomorki.

więcej >
czytany: 4092
 

MAMO, TATO DZISIAJ WASZE ŚWIĘTO

24 maja w grupie „Muchomorki” odbyła się bardzo rodzinna uroczystość „Święto Mamy i Taty”. Dzieci długo przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Własnoręcznie wykonywały upominki dla swoich ukochanych rodziców, które w trakcie przyjęcia posłużyły jako wizytówki i ozdoby stołów.

Część artystyczna zawierała wierszyki i piosenki opowiadające o rodzicach. Niejednemu z nich ze wzruszenia w oku zakręciła się łezka. Dzieci dla rodziców pięknie wykonały taniec do znanej melodii ludowej „Dwóm tańczyć się zachciało” i zaprezentowały przedstawienie pt. „Zakochany pan Bociek”- jego żartobliwa pointa wywołała na sali gromki śmiech. Burzą oklasków rodzice podziękowali swoim pociechom za uroczy występ i przy dźwiękach melodii Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam” wszyscy udali się do sali na poczęstunek gdzie rodzice otrzymali piękne czerwone róże – symbol miłości.


więcej >
czytany: 3967
 

Urodziny Wojtka i Kasi
Samych uśmiechów, przyjaciół stu, tysiąca przygód, bajecznych snów, worka prezentów, uciech bez liku, słonecznych dni, lodów na patyku i mnóstwa, mnóstwa słodyczy każdy z nas Wam dziś życzy i życzy.

więcej >
czytany: 4126
 

„KOCHAMY WAS DZIADKOWIE”
Dnia 20 stycznia 2005 roku obyła się uroczystość pt. „KOCHAMY WAS DZIADKOWIE”

Na uroczystość zaprosiliśmy babcie i dziadków. Sami przygotowaliśmy piękne zaproszenia i upominki dla naszych gości. Razem z naszymi paniami przygotowaliśmy program artystyczny.
Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, która była specjalnie udekorowana z tej okazji.
Na dekoracji z tkaniny umieszczany był plakat przedstawiający babcię i dziadka oraz serca i bukiety kwiatów.
Gości przywitaliśmy wierszem pt. „Wszystkie dzieci dobrze wiedzą”.
Następnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Babciu, babciu miła”. Nasi dziadkowie nagrodzili nas gromnymi brawami. Ale to nie koniec przedstawienia, bo wiersz pt. „Moja babciu mój dziadziuniu” bardzo się podobał. Najwięcej emocji wzbudziła inscenizacja o babci i dziadku królu. Tronem były krzesła. Babcię królową – Kasia Z., dziadkiem królem – Karol G., a wnuczkiem Kuba K. Wnuczek założył „babci” i „dziadkowi” korony z gazety, bo o takich była mowa w inscenizacji. Kiedy dziadkowie – królowie otrzymali korony przedstawiliśmy zabawę ilustracyjną pt. „Dziadku drogi dziadku”. Gdy przedstawienie dobiegało końca zjawiła pani Zima – Gosia, którą przewiozły koniki – Hubert, Kamil, Kuba, Wojtek.
Pani Zima zaprosiła gości na poczęstunek, a my wręczyliśmy prezenty. Babcie otrzymały naszyjniki z makaronu a dziadkowie ramki na zdjęcia.

Cieszymy się bardzo, że sprawiliśmy naszym kochanym Babciom i Dziadkom wiele radości.

MUCHOMORKI


więcej >
czytany: 3877
 

Hu!hu!ha! zima wcale nie jest zła!
„Zima, zima przyszła do nas biały śnieżek przykrył las. Śnieżne płatki tańczą polkę więc na sanki przyszedł czas. Jedne sanki, drugie sanki, biały szlak już na nas czeka, śnieżna górka woła nas. Zima, zima przyszła do nas, biały śnieżek przykrył las. Pełno śniegu jest już w koło nas więc bałwana zrobić czas. – Jedna kula, druga kula, teraz trzecią kulę mam. Duży garnek i marchewkę, już bałwana zrobię wam”

„Muchomorki” z ogromną radością przywitały śnieg – na który tak długo czekały.
Dzieci zjeżdżały na sankach, w małych grupkach lepiły bałwany, toczyły olbrzymie śniegowe kule i wspinały się na nie – zabawa była na 102!!!!!!!!!!!!


więcej >
czytany: 4179
 

GRUPA III
Konkurs na Kartkę Walentynkową

więcej >
czytany: 3920
 

27.01.05 Zabawa w teatr przedstawienie "Jaś i Małgosia"
Dzisiaj bawiliśmy się w teatr. Do zabawy zaprosiliśmy dzieci z grupy II. „Kubusie Puchatki” wraz ze swoją panią przygotowały „bilety” i „pieniądze”. W sali gimnastycznej była zorganizowana kasa teatru. Każde dziecko kupiło bilet. Bilety sprzedawali i stemplowali Oluś z gr. II i Martynka z gr. III a sprawdzał je Maciuś z gr. II

Każdy widz zajął miejsce na widowni w sali gr. III
Rozpoczęło się przedstawienie. Do obejrzenia bajki pt. „Jaś i Małgosia” zaprosiły nas panie – narratorki. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy bajkę, a przygoda, którą przeżyły Jaś i Małgosia przypomniała nam, że należy słuchać rodziców, nie oddalać się od nich gdy jesteśmy po za domem.
To była świetna zabawa. Dzieci z gr. II obiecały, że zaproszą nas do siebie.
Do zobaczenia.


więcej >
czytany: 3807
 

WESOŁA ZABAWA TEN BAL PRZEBIERAŃCÓW
WESOŁA ZABAWA TEN BAL PRZEBIERAŃCÓW

więcej >
czytany: 4076
 

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW
24 listopada 2004 r dzieci z grupy „Muchomorki” zaprosiły rodziców na zajęcia pt. „Kolorowa jesień”
Dzieci zaprezentowały piosenki pt. „Jesień”, „Kolorowe liście”, „Parasole”, „Orzeszki laskowe”, inscenizację do wiersza pt. „Cztery jeże”, żarcik pt. „Kasztany”- repertuar związany był z aktualną porą roku.
Po występie dzieci wspólnie z rodzicami i starszym rodzeństwem wykonały kostiumy i rekwizyty
potrzebne do prezentacji wierszyków Jana Brzechwy"Zebra",„Struś”,„Tygrys", "Małpa" i "Słoń".
Po wykonaniu niezbędnych atrybutów aktorskich
nastąpiły grupowe prezentacje
nagrodzone głośnym aplauzem.


Czy ta zebra jest prawdziwa? Czy to tak naprawdę bywa? Czy też malarz z bożej laski pomalował osła w paski?

więcej >
czytany: 4022
 

WIGILIA GRUPOWA
Wigilia grupowa odbyła się 17 grudnia. Wcześniej przygotowaliśmy dla wszystkich naszych rodziców zaproszenia. Najpierw przedstawiliśmy naszym zaproszonym gościom krótki program artystyczny. Były wiersze i piosenki oraz inscenizacja o pani Zimie. Zaśpiewaliśmy piękną piosenkę pt. „Mikołaj”,a Śnieżynki przyprowadziły naszego kolegę przebranego za Mikołaja, któremu dziewczynki „zrobiły szalik aby nie zmarzł”
Nasz występ zakończyliśmy kolędą pt. „Wśród nocnej ciszy”

Po przedstawieniu programu zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy plastycznej. Razem z rodzicami wykonaliśmy dzwonki świąteczne, które będą zdobiły nasze domy.
Gdy dzwonki były już gotowe razem z naszymi paniami zaprosiliśmy rodziców na poczęstunek i dzielenie się opłatkiem.
Uroczystość odbyła się w miłej, ciepłej i sympatycznej atmosferze.


Wesołych Świąt !Bez zmartwień, z barszczem, z grzybami, z karpiem, z gościem, co niesie szczęście !Czeka nań przecież miejsce.

więcej >
czytany: 3876
 

14.10.04 Spotkanie integracyjne gr. III z I


Dzieci 5-letnie z Panią Jadzią zaprezentowały dla młodszych kolegów piosenki i wiersze o tematyce jesiennej: śpiewały o orzechach laskowych liściach i Pani Jesieni, wiersz mówił o jeżu, który myślał że kasztany to jego rodzina. Młodsi koledzy oglądali występy z otwartymi ustami. W zamian maluszki zaśpiewały piosenkę “Jestem sobie przedszkolaczek” i powiedziały wiersz o owocach, które miały namalowane na twarzach. Na zakończenie spotkania Pani Basia zaprosiła wszystkich na “Bal Owocowy ”. Wszyscy bawili się wesoło tworząc korowody i tańcząc w parach- maluszek z 5-latkiem.więcej >
czytany: 4145
 

26.11.04 SPOTKANIE GRUPY I -III Z LEKARZEM

Dziś grupa III i zaproszone przez starszych kolegów, dzieci z grupy I gościły lekarza pana Andrzeja Kasprzaka.
Na wstępie dzieci 5-letnie przedstawiły wiersz Barbary Słowik „Higiena to moja koleżanka” oraz układ taneczny do piosenki „Lekarz”.
Maluszki wyrecytowały wiersz „Wpadła gruszka do fartuszka” po tym jak pan Kasprzak mówił o tym jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, w których mieszkają witamin.
Lekarz opowiedział dzieciom o tym, co trzeba jeść i jak się ubierać, aby nie chorować, gdy nastaną mrozy. Ze swojej wielkiej lekarskiej torby wyciągnął po kolei różne ciekawe urządzenia i objaśniał, do czego są wykorzystywane , np.: - młotek do badania neurologicznego, który opukał kolana dzieci, w nim też ukryte były różne kolory, które bez problemu odgadli starsi i młodsi, - bandaż- opaska - szpatułka, którą obejrzał gardła chętnym dzieciom (wszystkie dzieci zaczęły kaszleć chcąc otrzymać szpatułkę) lecz strzykawka, którą używa pan doktor w ostateczności, w stanach choroby ostudziła małych „symulantów”. W celu zbadania odruchów i reakcji na dotyk- pan lekarz połaskotał dzieci specjalnym pędzelkiem. Dużym zainteresowaniem cieszył się ciśnieniomierz oraz zdjęcie rendgenowe płuc, na którym dzieci dostrzegły kości.


W prezencie od lekarza otrzymały strzykawki i szpatułki. W zamian ofiarowały lekarzowi laurki z podziękowaniami

więcej >
czytany: 4064
 

Drukuj   

 

Czy podoba Ci się nasz serwis www ??
 Tak - jest świetny
 Może być ...
 Są lapsze
 Nie - nie podoba mi się
 nie mam zdania

Chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu??
Zapisz się do listy mailingowej!

Twój E-mail:


przedszkole
powrót do strony głównej projektowanie stron internetowych projektowanie stron internetowych