Grupa I

GRUPA I - TRZYLATKI "KUBUŚ PUCHATEK"

NAUCZYCIELKI:

mgr Małgorzata Konieczka

Pani Dyrektor mgr Wioletta Bonifaciuk

18.01.2008r. maluszki gościły swoich Kochanych Dziadków
Niechaj Babcia z Dziadkiem
tak nam długo żyją,
póki komar z muchą
morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze,
pijcie wodę powoli.
Niech się Babcia z Dziadkiem
nażyją do woli."

Maluszki zaprosiły po raz pierwszy do naszego przedszkola Babcie i Dziadków. Bardzo uroczyście przywitaliśmy naszych gości oraz zapewniliśmy im dużo dobrej zabawy. Były tańce, wiersze, piosenki okolicznościowe oraz słodki, wspólny poczęstunek. Każde dziecko obdarowało swoją babcię i dziadka przygotowanym upominkiem z najszczerszymi życzeniami zapewniającymi o miłości do nich.

21.12.2007r. maluszki po spotkaniu wigilijnym
Wczorajsze wigilijne spotkanie z rodzicami wprowadziło nas w świąteczny nastrój od rana wszystkie posiłki jedliśmy przy świątecznie udekorowanych stołach, śpiewaliśmy kolędy, rozmawialiśmy o świętach i pakowaliśmy nasze bajecznie udekorowane pierniki, które tak dzielnie wczoraj dekorowaliśmy wspólnie z rodzicami.

Niech te Święta tak wspaniałe,
będą całe jakby z bajek.
Niechaj gwiazdka z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci.
Biały puch niech z nieba spada,
niechaj piesek w nocy gada.
Niech choinka pachnie wszędzie,
no i radość wokół będzie

Gdy Bożego Narodzenia nastąpi czas niech aniołek od nas uściska Was, niech Wam życzy dużo miłości, szczęścia samego i wielu słodkości.

20.12.2007r. Opowieści wigilijne u maluszków
20.12.2007r. maluszki zaprosiły swoich kochanych rodziców na Spotkanie wigilijne. Na początku naszego spotkanie zaprosiliśmy rodziców i dzieci do dekorowania pierników. ALE BYŁO PRZY TYM ZABAWY A JAKI DOBY BYŁ LUKIER. Po uporaniu się z przysmakami wszyscy wspólnie usiedliśmy na dywanie gdzie wspólnie śpiewaliśmy koledy i słuchaliśmy opowieści wigilijnych. Na zakończenie podzieliśmy się opłatkiem i delektowaliśmy się słodkim poczęstunkiem rozmawiając i poznając się wzajemnie. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej i ciepłej atmosferze.

17.12.2007r. Maluszki na poczcie
17.12.2007r. odwiedziliśmy pobliska pocztę w celu wysłania zrobionych własnoręcznie kartek świątecznych do naszych bliskich. Po krótkiej rozmowie z Basi mamą, dowiedzieliśmy się o jej pracy, zobaczyliśmy co dzieje się z listem bądź kartką po wrzuceniu do skrzynki. Następnie Basi mama od każdego z nas odebrała list i po sprawdzeniu czy koperta jest prawidłowo zaadresowana stawiała stempel z datownikiem i nazwą miasta. Bardzo nam się podobało że mogliśmy zobaczyć w jaki sposób listy trafiają do naszych bliskich. Serdecznie dziękujemy Basi mamie za zorganizowanie tak pouczającego spotkania.

Nasze kartki świątęczne
Grudzień jest miesiącem, w którym wysyłamy kartki świąteczne - zarówno te tradycyjne jak i elektroniczne. Dzieje się tak od lat na całym świecie. My chcemy potrzymać tradycję wysyłania kartek świątecznych i postanowiliśmy zrobić kartki świąteczne sami. I udało się nam chociaż trwało to dwa tygodnie to warto było przeżywać różne emocje podczas ich wykonywania. Nasze wytwory są piękne i jedyne w swoim rodzaju. Mamy nadzieję, że spodobają się naszym bliskim.

05.12.2007r. Maluszki pojechały do klubu sportowego "Stal Gorzów"
W ramach projektu „Mali fani”, pojechaliśmy do Klubu Sportowego „Stal Gorzów” Zainteresowanie naszych przedszkolaków było tak ogromne, że koniecznym było stworzenie dwóch grup. Dzieci z zainteresowaniem słuchały kierownika drużyny Krzysztofa Orła i ochoczo przystawały na jego propozycje, na przykład przymierzenia kasku lub elementów ochronnych. Wycieczkowiczom uśmiech nie znikał z twarzy. Na tę okoliczność dzieci wraz z opiekunkami przygotowały uroczą piosenkę: „Raz, dwa, Staleczka!”, którą odśpiewały klaszcząc przy tym w dłonie. Przedszkolaki obiecały, że odwiedzą klub sportowy także wiosną, gdy żużlowcy rozpoczną treningi na torze. Serdecznie dziękujemy za miłe i pełne emocji spotkanie.

29.11.2007 r. Maluszki w dniu balu andrzejkowego
Dzieci prezentowały swoje stroje przygotowane na ten wyjątkowy dzień oraz prezentowały swoje "głowy dyniowe" które wykonały wraz ze swoimi rodzicami. W tym wyjątkowym dniu uczestniczyły również w balu andrzejkowym, który połączony był z wróżbami i brały udział w wróżbie "kostka szczęścia", oraz "Kula przepowiadająca przyszłość"

16.11.2007r. Spotkanie z Panem Policjantem
Podczas spotkania policjant opowiadał dzieciom o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie: przechodzenia przez jezdnię, zabaw na świeżym powietrzu czy to na podwórku czy na placu zabaw. Dużo pan policjant mówił o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oglądaliśmy piękne, kolorowe tablice ze znakami: informacyjnymi, ostrzegawczymi, nakazu i zakazu. Rozpoznawaliśmy niektóre z nich. Potem my zadawaliśmy różnego rodzaju pytania dotyczące naszego bezpieczeństwa. W podziękowaniu za miłe spotkanie zaśpiewaliśmy piosenkę o ruchu drogowym i pokazaliśmy jak reagujemy na światła czerwone, żółte, zielone, pochwaliliśmy się naszymi pracami, które wykonaliśmy podczas dwutygodniowej tematyki o ruchu drogowym.

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Debiut w przedszkolu to niełatwa sprawa!

Malucha czekają poważne zmiany w życiu, często trudne do zaakceptowania. Ale to, co nowe, wcale nie musi być niedobre. Do trudnych sytuacji trzeba po prostu dziecko i siebie przygotować.

Dziecku, Rodzicom i sobie życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się z miłymi przeżyciami.