przedszkole

INFORMACJE DLA RODZICÓW

WIZYTÓWKA PRZEDSZKOLA

- Spacerkiem po przedszkolu

- Ramowy rozkład dnia

- Nasze cele

- Metody

- Program

- Rekrutacja

- Kontakt

Dzień po dniu w nowym roku szkolnym 2007-2008

- Grupa I " Kubuś Puchatek"

- Grupa II " Skrzaty"

- Grupa III " Smurfy"

- Grupa IV " Franklin"

- Uroczystości

Kącik dla rodziców

Archiwum roku szkolnego 2004-2005

- Maluszki 2004-2005

- Czterolatki 2004-2005

- Pięciolatki 2004-2005

- Absolwenci 2004-2005

- Osiągnięcia 2004-2005

Archiwum roku szkolnego 2005-2006

- Maluszki 2005-2006

- Czterolatki 2005-2006

- Pieciolatki 2005-2006

- Absolwenci 2005-2006

- Osiągnięcia 2005-2006

Archiwum roku szkolnego 2006-2007

- Maluszki 2006-2007

- Czterolatki 2006-2007

- Pięciolatki 2006-2007

- Absolwenci 2006-2007

Uroczystości w roku szkolnym 2006-2007

Wycieczki w roku szkolnym 2006-2007

Osiągnięcia dzieci w roku szkolnym 2006-2007

przedszkoleszukaj również w:


02.06.2005 RODZICE - DZIECIOM
Aby uczcić Dzień Dziecka trzy mamy: mama Jasia, Filipa i Kubusia N. postanowiły sprawić przyjemność dzieciom z grupy I w nieco inny sposób. Wraz z panią Basią przedstawiły wiersz M.Konopnickiej „Komedia przy myciu”; A.Fredry „Małpa w kąpieli”, a także „Kaczkę dziwaczkę” J.Brzechwy - przeplatane wspólną zabawą przy muzyce. Występ spotkał się owacjami na stojąco. Dużą zasługę za tak pełne humoru udane przedstawienie miał Jaś, który nie odstępował swojej mamy na krok – pilnując by nie zapomniała swojej kwestii i nie uciekła ze sceny z powodu tremy.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Dzieci przeżyły wiele śmiesznych sytuacji . Mamy zaś odkryły swój kolejny wrodzony talent. Następnego dnia, dzieci postanowiły pójść śladami swoich odważnych mam. Improwizowały różne bajkowe sytuacje wykorzystując wszystkie maski znajdujące się w zasięgu ręki.

PROSIMY O JESZCZE - MALUSZKI

więcej >
czytany: 3803
 

DZIEŃ MAMY I TATY
18.05.05 Dzień Mamy i Taty w grupie najmłodszej.
Maluszki zaprezentowały swoim najbliższym wiersze, piosenki i tańce. Na zakończenie złożyły Im życzenia. Dużo zdrowia, uśmiechu nowych samochodów, dużych domów, przyjaciół, dużo prezentów. Bardzo często dzieci powtarzały: „kocham Cię Mamo”, „kocham Cię Tato” wrzucając do studni monety. Rodzice otrzymali laurki, serduszka i kolorowe koguciki wykonane przez dzieci.


więcej >
czytany: 4127
 

GRUPA I
Konkurs na Kartę Walentynkową

więcej >
czytany: 3898
 

Wszystkie bałwanki mieszkają u nas w przedszkolu"
Jeśli zadajecie sobie pytanie: dlaczego w Gorzowie nie ma bałwanków? To maluszki odpowiadają: „Wszystkie bałwanki zamieszkały w naszym przedszkolu!”
Wszystko zaczęło się od słuchania wierszy o zimie i pytania zadanego przez Kamila: A dlaczego w Gorzowie nie ma bałwanków? odpowiedź jest prosta, ale udzielenie jej przez nauczycielkę nie pobudziłoby dzieci do myślenia. Dlatego postanowiłam zachęcić wychowanków do samodzielnego znalezienia odpowiedzi na to pytanie. Wtedy to zjawił się w naszej sali bałwanek z bardzo smutną miną i oznajmił, że nie ma śniegu i on też boi się stopnieć. „Możesz zamieszkać ze mną” - przekrzykiwały się nawzajem dzieci, zapraszając gościa do swoich domów. Żeby było sprawiedliwie ustalono, że bałwanek zamieszka w naszej sali. Twarz bałwanka zmieniła się z minuty na minutę od bardzo smutnej poprzez zaskoczoną do radosnej. Dzieci zbudowały mu domek i zapoznały go ze wszystkimi zabawkami znajdującymi się w sali. Bałwanek odwdzięczył się im, mówiąc o sportach zimowych i potrzebie dokarmiania ptaków. Gość mobilizował i motywował dzieci do wielu zadań wykonywanych w przedszkolu m.in. do sprzątania, mycia zębów, rysowania, wspólnych zadań itp. Przez to, że bałwanek zamieszkał w naszej sali maluszki mogły poznać inne bałwanki, które odwiedzały naszego zimowego przyjaciela. Uwieńczeniem wspólnych zabaw z bałwankami był udział w przedstawieniu „Przygody bałwanków” inspirowanym z opowiadania B. Słowik. Maluszki, stali bywalcy takich imprez- wiedzą, że muszą cichutko siedzieć, nie przeszkadzać innym widzom i aktorom –chyba, że są zapraszani przez nich do wykonywania pewnych czynności. I tak byłoby i teraz gdyby nie dwie nowo przybyłe koleżanki Martynka i Tatianka. Martynka siedząca na kolanach Pani Heni bardzo przeżywała wszystko, co działo się na scenie. Wymieniała na głos pojawiające się postacie- podskakując i klaszcząc z radości. Tatianka koniecznie musiała dotknąć każdego z bohaterów mimo próśb by usiadła, bo zasłania innym dzieciom. Ona chyba doszła do wniosku, że jej miejsce powinno być na scenie, a nie na widowni- może wyrośnie z niej wspaniała aktorka (po autografy zapraszamy do grupy I). Po przedstawieniu nagrodzonym oklaskami nastąpiło bliższe spotkanie z bohaterami i sesja zdjęciowa. Ilość bałwanków biorących udział w przedstawieniu, przyczepionych na oknach i stojących w salach poszczególnych grup przekonała maluszki, że najlepszą odpowiedzią będzie ta: „W Gorzowie nie ma bałwanków, bo wszystkie zamieszkały w naszym przedszkolu!”.więcej >
czytany: 3804
 

Spotkanie integracyjne „ Dzień Babci i Dziadka na bis”.
Dziś dzieci z grupy I i III przebrały się w dziadków i babcie aby usłyszeć wiersze i piosenki oraz zobaczyć tańce w wykonaniu kolegów przygotowane dla prawdziwych babć i dziadków.
Zabawa była przednia- samo przebieranie się było dla dzieci wielką radością. Przedstawienie i wspólne tańce sprawiły, że dzieci mogły wczuć się w rolę dziadków i jeszcze lepiej się poznać.
Na zakończenie wspólnego spotkania dzieci złożyły życzenia urodzinowe i zaśpiewały 100- lat koledze Pawełkowi z grupy I, który poczęstował cukierkami.

więcej >
czytany: 4128
 

24.01.2005 Pierwszy śnieg


Dziś spadł tak długo oczekiwany śnieg. Maluszki z niecierpliwością czekały na sygnał: „Idziemy na podwórko”. Dlatego z okrzykami radości wybiegły do szatni, aby ubrać się i wyjść na „zimowy puch”. „Drewniane rumaki” czekały ustawione w rzędzie przez Pana Leszka. Dzieci dosiadły je bardzo szybko- jakież było ich zdziwienie, gdy wychowawczyni zamiast je ciągnąć poprosiła aby same wzięły sznurki i zaciągnęły sanki na górkę zjazdową. Przed zjazdem zawarte zostały umowy dotyczące strony wchodzenia i zjeżdżania, aby nie doszło przypadkiem do kolizji. Zimowy szlak do jazdy sankami został przetarty. Inną zabawą na śniegu było chodzenie po śladach, rzucanie do celu. Niestety dzieci nie mogły ulepić bałwana bo śnieg okazał się zbyt sypki.

więcej >
czytany: 3756
 

18.01.05r Dzień Babci i Dziadka w grupie I.
Dziś maluszki gościły 43 osoby. Były to Babcie i Dziadkowie. Po raz pierwszy wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w części artystycznej- śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. W oczach wielu dziadków pojawiły się łzy wzruszenia. Wnuki wręczyły wykonane przez siebie laurki z odciskiem własnej ręki.
Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją pysznych ciast upieczonych przez Panie: Piotrzkiewicz, Klimczyk, Mazur i Jurczak., za które serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się Pani Mazur za wielką pomoc w przygotowaniu sali do imprezy.

więcej >
czytany: 3930
 

TO NASZ PIERWSZY BAL BYLIŚMY BARDZO PRZEJĘCI
TO NASZ PIERWSZY BAL BYLIŚMY BARDZO PRZEJĘCI

więcej >
czytany: 3947
 

20.12.04r. Wigilia w grupie I


Wigilię rozpoczęło wspólne wykonanie i ozdobienie choinek. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Wesoła choinka” i wierszem „Wigilia” zaprosiły przybyłych do stołu. Po połamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do stołu aby spróbować świątecznego makowca. Jakież było zaskoczenie gdy za oknem pojawił się Mikołaj.

Mikołaj długo rozmawiał z dziećmi, które obiecały, że będą grzeczne, będą odkładały po sobie zabawki i wiele jeszcze innych ważnych postanowień. Dziękując Gościowi za przybycie dzieci podziękowały wierszykiem „ Dzieci i zabawki”. On podarował im czekoladowe bałwanki. Rodzice za zaśpiewanie kolędy otrzymali lizaki. Obdarowując wszystkich Mikołaj był dopełnieniem świątecznej atmosfery i jeszcze bardziej wzbudził w dzieciach chęć oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

więcej >
czytany: 3787
 

08.11.04 Spotkanie z kucharzami
Dziś złożyli dzieciom z gr. I i III wizytę kucharze: Anna Podgórska, Piotr Noralski i Jędrzej Mącik- uczniowie kl. II Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp.
Zapoznali Oni dzieci z zawodem i strojem kucharza. Odpowiedzieli na pytania przedszkolaków, np. “Czy z marchewki można zrobić makaron?”, “Jak się robi pizzę?”, “Jak nazywa się czapka kucharska?” i inne. Odpowiadając na pytania i zachęcając do jedzenia owoców i warzyw kucharze robili surówkę i sok przy pomocy maluszków. Mali przedszkolacy tarkowali marchewkę i wkładali owoce i warzywa do sokowirówki. Tak przygotowanymi wspólnie z kucharzami przysmakami dzieci podzieliły się z innymi kolegami. Spożywając surówkę i pijąc sok dzieci obiecały, że będą jadły wszystkie przygotowane przez panie kucharki przystawki z warzyw i owoców.
Dziękując za przybycie dzieci wręczyły gościom upominki. I tym miłym akcentem zakończyło się “smakowite” spotkanie.


więcej >
czytany: 4001
 

Drukuj   

 

Czy podoba Ci się nasz serwis www ??
 Tak - jest świetny
 Może być ...
 Są lapsze
 Nie - nie podoba mi się
 nie mam zdania

Chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu??
Zapisz się do listy mailingowej!

Twój E-mail:


przedszkole
powrót do strony głównej projektowanie stron internetowych projektowanie stron internetowych