przedszkole

INFORMACJE DLA RODZICÓW

WIZYTÓWKA PRZEDSZKOLA

- Spacerkiem po przedszkolu

- Ramowy rozkład dnia

- Nasze cele

- Metody

- Program

- Rekrutacja

- Kontakt

Dzień po dniu w nowym roku szkolnym 2007-2008

- Grupa I " Kubuś Puchatek"

- Grupa II " Skrzaty"

- Grupa III " Smurfy"

- Grupa IV " Franklin"

- Uroczystości

Kącik dla rodziców

Archiwum roku szkolnego 2004-2005

- Maluszki 2004-2005

- Czterolatki 2004-2005

- Pięciolatki 2004-2005

- Absolwenci 2004-2005

- Osiągnięcia 2004-2005

Archiwum roku szkolnego 2005-2006

- Maluszki 2005-2006

- Czterolatki 2005-2006

- Pieciolatki 2005-2006

- Absolwenci 2005-2006

- Osiągnięcia 2005-2006

Archiwum roku szkolnego 2006-2007

- Maluszki 2006-2007

- Czterolatki 2006-2007

- Pięciolatki 2006-2007

- Absolwenci 2006-2007

Uroczystości w roku szkolnym 2006-2007

Wycieczki w roku szkolnym 2006-2007

Osiągnięcia dzieci w roku szkolnym 2006-2007

przedszkoleszukaj również w:
Maluszki 2005-2006 | Czterolatki 2005-2006 | Pieciolatki 2005-2006 | Absolwenci 2005-2006 | Osiągnięcia 2005-2006

01.06.06 ROKU DZIEŃ DZIECKA
01.06.06 roku z okazji Dnia Dziecka dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Wioski indiańskiej. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje indiańskie, zabawy, pląsy, zobaczyły jak wyglądały stroje, domy w których mieszkali. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiastek, chętnie bawiły się ale najlepiej poradziły sobie z okrzykami.

czytany: 21158
 

GALERIA 1


czytany: 21637
 

GALERIA 2


czytany: 21656
 

22.03.06 Powitanie wiosny
Cieszcie się dzieci, ptaki i zioła,
Bo zimy nadszedł już kres.
Dzisiaj wiosenka was głośno woła.
Dzisiaj już wiosna tu jest!
Rozsiewa kwiaty, trawki i zioła.
Rozsiewa radość, miłość i uśmiech.
Mnóstwo zapachów przynosi z sobą.
„Wychodźcie z domów!” - to jej zew.
Poprzez pola, poprzez łąki
Idzie uśmiechnięta.
Nawołuje do zabawy dzieci i zwierzęta.
Cieszcie się z nami wszyscy dokoła!
Radosne słonko z wiosną was woła.
22.03.06 roku w naszym przedszkolu Powitaliśmy Wiosnę. Dzieci przepięknie przebrane spotkały się na dużej sali. Dzieci powitała biedronka która bardzo płakała bo niektórych jej kropki przykryte były płatkami śniegu. Ale dzieci razem z Panią Ogrodniczką tak głośno krzyczały na Panią Zimę, że postanowiła bardzo szybko uciekać gdyż uznała że już naprawdę nadszedł jej kres. A po odejściu Pani Zimy dzieci serdecznie i z uśmiechem na ustach powitały Panią Wiosnę z którą rozpoczęły wspólny bal wiosenny.

więcej >
czytany: 3847
 

05.01.06 R.ODBYŁ SIĘ BAL KARNAWAŁOWY
05.01.06 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci bardzo pomysłowo przebrane powitał zespół Dwóch Mikołajów. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swoje stroje, uczestniczyły podczas podróży po różnych krajach świata zdając egzamin ze znajomości tańca z jakich słynie np. Francja, Rosja, Meksyk, Czechy, oraz wykazały się bardzo dobrą znajomością piosenek podczas konkursu „Jaka to melodia?” . Jednak bardzo niecierpliwie czekały na Mikołaja, gdy nagle pojawił się na sali wszyscy chcieli się z nim przywitać. Starszy siwy Pan opowiedział dzieciom o swoich przygodach i chętnie wysłuchał wierszy i piosenek jakie dzieci zaprezentowały Mikołajowi.

czytany: 21505
 

GALERIA 1


czytany: 21575
 

GALERIA 2


czytany: 21463
 

GALERIA 3


czytany: 21555
 

GALERIA 4


czytany: 21336
 

06.12.05 MIKOŁAJKI
Jak co roku w dniu ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA personel przedszkola wystawił dzieciom bajkę ale tym razem była to bajka pt. „Kopciuszek”. Narratorem była pani Małgosia L., kopciuszkiem pani Jadzia, w rolę macochy wcieliła się pani Danusia, siostrami kopciuszka były pani Daria i pani Basia, wróżką pani Iwonka, ochmistrzem pani Karolina, królem i królową pani Ela i pani Ewa, królewiczem pani Małgosia K., rycerzem pani Ela i Dwórkami pani Henia i pani Krysia. Dzieci wprowadzone w świat bajki , mogły dostrzec postacie dobre i złe, przeżywały wydarzenia z bohaterami szczególnie z kopciuszkiem kiedy szukano tajemniczej pani z balu, która zgubiła pantofelek, zrozumiały jakie wartości są cenione kogo i za co spotyka nagroda, i że warto być dobrym dla innych. Po przedstawieniu dzieci odgadły wszystkie postacie i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Bajeczki, książeczki”. Nagle zabrzmiała piosenka „ Kochany panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy, dlaczego zawsze pan przychodzi do nas, gdy śpimy, czy to już musi tak pozostać, czy to jest w księgach zapisane, ja od prezentu bym wolała spotkanie z panem, i wiem od dzieci, że z radością, chciałyby słuchać pana głosu, w mróz ogrzejemy panu uszy, piosenką gorącą jak rosół...” i w drzwiach pojawił się Mikołaj , któremu na dużą salę pomógł trafić kopciuszek, dzieci bardzo się ucieszyły i miło przywitały Mikołaja. Dzieci zadały Mikołajowi pytanie czym do nich przyjechał, skoro nie było słychać dzwoneczków okazało się że Mikołaj przyjechał do dzieci rowerem, bo w Gorzowie jeszcze nie ma śniegu. Mikołaj pobawił się z dziećmi, , podziękował za zaproszenie na bal w styczniu, machając na pożegnanie zniknął za drzwiami krzycząc, że spieszy się do dzieci w innych przedszkolach ale niedługo się spotkamy pa pa pa pa. moi pomocnicy roznieśli po salach prezenty ( pomocnikiem też okazał się Patryk z sześciolatków, który częstował dzieci i personel cukierkami), bawcie się dobrze pa paczytany: 21175
 

GALERIA 1


czytany: 21486
 

GALERIA 2


czytany: 21338
 

29.11.05 r. ANDRZEJKI
Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one wielką moc. Wszystkie dziewczęta tego wieczoru chciały poznać swoją przyszłość. Były to wróżby z butów ustawianych jeden za drugim, z kości baranich rzuconych psom czy ze sztachet w płocie. I, oczywiście chodziło o jedno: która z dziewcząt wyjdzie za mąż. Dziewczęta zaglądały też do studni, gdzie w wodzie miała ukazać się głowa narzeczonego. Przy wróżbach chłopcy często płatali im figle. Kiedy dziewczyna nachyliła się nad studnią, chłopcy na kiju wychylali główkę kapusty. I co zobaczyła?- kapuścianą głowę.
U nas w przedszkolu wróżby andrzejkowe odbyły się w wigilię św. Andrzeja 29.11.05 roku już o godz. 10.00, spotkaliśmy się na dużej sali, pięknie przystrojonej, gdzie powitała dzieci bardzo pomysłowo poprzebieranych - Dobra Wróżka. Dzieci losowały koniczynki, które były w czterech kolorach, takich jak były przystrojone sale. Następnie ustawiały się w pociągi wg koloru i w takich grupach przechodziły z sali do sali w których wróżki i cyganki przepowiadały przyszłość. We wszystkich wróżbach przeszkadzał diadełek, który kusił dzieci, żeby sobie nie wróżyły. Dzieci jednak wcale nie chciały słuchać kusiciela, wręcz go wyganiały z sali. Po wróżbach dzieci spotkały się na dużej sali i tam bawiły się przy znanych im piosenkach. O godzinie 14. 00 spotkaliśmy się jeszcze raz na dużej sali ale tym razem w obecności rodziców. Dzieci, wróżki i cyganki zaprosiły rodziców do tańca na naszym przedszkolnym balu andrzejkowym. W tym samym czasie zebrała się komisja (przedstawiciele trójek grupowych z panią dyrektor) , która miała wyjątkowe zadanie trzeba było wyłonić zwycięzcę konkursu „Najbardziej pomysłowa głowa dyniowa”. Następnie zostały przeprowadzone pląsy i rodzice z dziećmi zostali zaproszenie do poszczególnych sal gdzie można było poznać swoją przyszłość, rodzice z dziećmi przechodzili z sali do sali przecież, dobrze jest czasami wiedzieć, co zdarzy się w przyszłości-jutro, za tydzień, za rok, czy odwiedzi mnie kolega, czy Michał nie zapomni o mnie, dokąd pojadę na ferie lub wakacje, kim będę w przyszłości. Na czary szczególnie podatne są dzieci ale rodzice też bardzo fajnie się bawili jakby na chwilę zapomnieli o codziennych obowiązkach i przez ten moment przypomnieli sobie jak to było kiedyś gdy oni byli małymi dziećmi. Po wróżbach wszyscy już po raz ostatni spotkaliśmy się na dużej sali i tam zostały ogłoszone wyniki konkursu „Głowa dyniowa” komisja ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody. Na zakończenie pani dyrektor serdecznie podziękowała wszystkim rodzicom i dzieciom za przybycie i miłą zabawę.
czytany: 21323
 

ZABAWA PORANNA GALERIA 1


czytany: 21461
 

ZABAWA PORANNA GALERIA 2


czytany: 21492
 

ZABAWA Z RODZICAMI GALERIA 1


czytany: 21416
 

ZABAWA Z RODZICAMI GALERIA 2


czytany: 21409
 

23.11.05 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Na tę uroczystość przygotowano szereg niespodzianek dla wstępujących w poczet przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej zabawy na tle znanej piosenki „Jedzie pociąg z daleka...”. Następnie każda z grup zaprezentowała krótki program artystyczny.
Po występach wszystkie dzieci w pozycji stojącej jak na składanie przysięgi przystało z rączka podniesioną do góry, przystąpiły do składania uroczystej przysięgi, powtarzając jej wersy:
Ja, przedszkolak dzielny,
będę zawsze uśmiechnięty.
Będę słuchał swoje panie
i zjadał śniadanie.
Będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty,
aby nasz świat był piękny i bogaty.
Będę grzecznie się bawił i pilnie uczył.
żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił

Następnie Pani dyrektor przy pomocy „czarodziejskiej gałązki” pasowała nowego przedszkolaka słowami: Pasuję Ciebie uroczyście na dzielnego, wesołego przedszkolaka”. Ostatnim upominkiem były dyplomy, samodzielnie przez nas zaprojektowane i wykonane komputerowo, które każdemu nowo przyjętemu w poczet przedszkolaka wręczyła Pani dyrektor. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich dzieci.

więcej >
czytany: 4213
 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
14.11.05 roku o godzinie 10.00 pięciolatki i sześciolatki z naszego przedszkola zostały zaproszone przez panią bibliotekarkę Monikę Olszewską - inicjatorkę imprezy do MCK Chemik na uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyszedł ze swoim pluszowym misiem. Była to okazja do wspólnej zabawy np. w "Stary niedźwiedź mocno śpi”, śpiewania piosenek o misiach m.in. "Jadą, jadą misie" czy "Mały miś do lasu bał się iść", czy „powiedzeniu misiowi na uszko jak bardzo go kochamy”. Akcję zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 9, czyli Biblioteka Pana Kleksa z ul. Armii Polskiej.

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

Akcja będzie trwała jeszcze przez tydzień, a z misiami spotykamy się w poniedziałek sześciolatki a we wtorek pięciolatki również w bibliotece jak również z panią Olszewską, zwaną przez przedszkolaków, panią Bajeczką - tym razem z misiową Bajeczką .


czytany: 21348
 

GALERIA 1


czytany: 21458
 

GALERIA 2


czytany: 21346
 

Tygrysek Lupo w naszym przedszkolu
10.11.05 roku dzieci z naszego przedszkola spotkały się z panią policjantką. Bardzo miłe i pouczające spotkanie pomogła nam zorganizować mama Tatiany z maluszków. Statystyki policyjne dowodzą, że dzieci coraz częściej stają się ofiarami wypadków i przestępstw. Zagadnienie szeroko pojętego ich bezpieczeństwa zyskało nowy, jaskrawszy wymiar. Skłania to nas, nauczycieli-wychowawców, do podejmowania działań podnoszących świadomość wychowanków w zakresie unikania zagrożeń. Spotkanie zorganizowane zostało w trosce o zdrowie psychofizyczne naszych podopiecznych w szczególności dotyczące haseł: zachowania bezpieczeństwa zabaw w domu, na powietrzu i w przedszkolu; poznawania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i ich przestrzegania; wyuczenia zachowania się w typowej sytuacji zagrożenia zdrowia i życia np. jaką przyjąć pozycję gdy zaatakuje nas pies; unikania zagrożeń; niebezpieczeństwo w kontaktach z osobami "obcymi" czyli: nie ufaj obcym ludziom, np. nie przyjmuj od nich słodyczy, zabawek!"; "nie odchodź od domu, namawiany przez obcych ludzi!"; "nie zdradzaj sekretów rodzinnych!"; "nie otwieraj drzwi obcym ludziom pod nieobecność rodziców lub starszego rodzeństwa. Dzieci zadowolone ze spotkania z panią policjantka i jej przyjacielem „Tygryskiem Lupo” wręczyły pani laurkę serdecznie dziękując prezentując wiersze i piosenki o bezpieczeństwie.
więcej >
czytany: 3887
 

ZBLIŻA SIĘ ŚWIĘTO ZMARŁYCH
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, Jest to dzień pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni groby. W związku z tym Świętem 26.10.05 r. pięciolatki i sześciolatki pojechały na cmentarz przy ulicy Warszawskiej. Odwiedziliśmy groby Powstańców Wielkopolskich oraz Więźniów RAVENSBRÜCK, oczyściliśmy groby z liści, zapaliliśmy znicze, dzieci zrozumiały, że Święto Zmarłych to dzień wspomnień o ludziach, którzy odeszli, o historii kraju, ale także o dziejach własnej rodziny, jak również że kwiaty, wieńce i znicze stawiane na grobach są znakiem naszej pamięci i wdzięczności.więcej >
czytany: 3812
 

WYJAZD DZIECI DO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
24.10.2005 r. dzieci z grupy II, III i IV pojechały do Domu Pomocy Społecznej. Przedszkolaki z wcześniej przygotowanym programem artystycznym pt. „Jesienią jest kolorowo” wystąpiły przed mieszkańcami DPS. Czterolatki zaśpiewały piosenkę „Czyścioszki”, „My jesteśmy krasnoludki”, „Jedzie ułan” oraz przedstawiły wiersz J. Brzechwy „Zwierzęta”. Pięciolatki zaśpiewały piosenkę „Bajka o lesie” oraz przedstawiły inscenizację „Na targowisku”. Sześciolatki zatańczył do piosenki „Ta Dorotka”, „Koty” oraz zaśpiewały piosenkę „Góral”. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Jesienne słońce” i wręczyliśmy upominki. Nasze spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci pięknie prezentowały się w roli małych aktorów a widzowie byli wzruszeni i nagradzali nas gromkimi brawami. Dzieci serdecznie podziękowały za tak liczne przybycie. Było nam niezmiernie miło kiedy PANI IRENA RYMSZA w imieniu wszystkich mieszkańców przesłała nam buziaczki dziękując w ten sposób za pięknie przygotowany program i za tak kolorowo przestawioną jesień. Na koniec zwróciła się do swoich kolegów i koleżanek „...jesień wcale nie musi być taka smutna, prawda?”.czytany: 21314
 

GALERIA 1


czytany: 21434
 

GALERIA 2


czytany: 21385
 

20.09.2005 WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI
20.09.2005 roku dzieci z całego przedszkola pojechały na wycieczkę do Santoczna. Na miejscu powitał nas Pan Leśniczy i zaprosił na pogawędkę. Opowiadał dzieciom o lesie, ptakach, zwierzętach, o wyglądzie drzew iglastych, liściastych, dzieci dowiedziały się, że drzewa można rozpoznawać po charakterystycznych liściach i owocach, poznały budowę lasu , co wchodzi w skład runa leśnego. Najwięcej jednak emocji i przeżyć doznały dzieci kiedy miały okazję zobaczyć zwierzęta leśne, które były w tzn. „leśnym szpitalu” oraz dowiedzieć się dlaczego się tam znalazły. Największe zainteresowanie miała rodzinka dzików oraz młody jelonek Gacuś, którego miały okazję karmić gałązkami. Po spotkaniu dzieci posiliły się pieczonymi kiełbaskami, które smakowały im wybornie. Następnie wybraliśmy się do lasu na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu jesieni i darów lasu. Po drodze znaleźliśmy grzyby- kozie brody i oczywiście piękne okazy muchomorów, duże zainteresowanie miały chore drzewa nad którymi dzieci ubolewały oraz pająki na pajęczynach, które wprowadzały nas w mały dreszczyk emocji. Spacerując drogami leśnymi napotkamy mrowisko oraz paśnik, które oglądaliśmy z bliska, dzieci porosiły o wycieczkę zimą, bo również chcą dokarmiać zwierzęta. Wsłuchiwaliśmy się w ciszę leśną i śpiew ptaków, otaczająca przyroda pociągała nas i zachwycała swoim bogactwem barw i różnorodnością zjawisk. Źródłem naszego działania był nagromadzony materiał przyrodniczy, dzieci bawiąc się nazbierały dużo pięknych liści, ciekawych gałązek, różnych kamieni oraz szyszki, z których następnie układały wymyślne kompozycje. Wszystko zabraliśmy do przedszkola do naszego kącika przyrody. Poprzez kącik przyrody kształtujemy u dzieci przyjazny stosunek do przyrody oraz ukazujemy jej piękno w różnych porach roku. Kącik to także miejsce, w którym dzieci doskonale się bawią i uczą. "Dary jesieni" posłużyły podczas zajęć do segregowania, przeliczania, układania i manipulowania. . W związku z tym podtrzymywanie kontaktu emocjonalnego ze środowiskiem przyrodniczym prowadzi do rozwijania postaw proekologicznych. Obcując z przyrodą dzieci rzadko pozostają obojętnymi obserwatorami.


czytany: 21222
 

GALERIA 1


czytany: 21353
 

GALERIA 2


czytany: 21284
 

Drukuj   

 

Czy podoba Ci się nasz serwis www ??
 Tak - jest świetny
 Może być ...
 Są lapsze
 Nie - nie podoba mi się
 nie mam zdania

Chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu??
Zapisz się do listy mailingowej!

Twój E-mail:


przedszkole
powrót do strony głównej projektowanie stron internetowych projektowanie stron internetowych