przedszkole

INFORMACJE DLA RODZICÓW

WIZYTÓWKA PRZEDSZKOLA

- Spacerkiem po przedszkolu

- Ramowy rozkład dnia

- Nasze cele

- Metody

- Program

- Rekrutacja

- Kontakt

Dzień po dniu w nowym roku szkolnym 2007-2008

- Grupa I " Kubuś Puchatek"

- Grupa II " Skrzaty"

- Grupa III " Smurfy"

- Grupa IV " Franklin"

- Uroczystości

Kącik dla rodziców

Archiwum roku szkolnego 2004-2005

- Maluszki 2004-2005

- Czterolatki 2004-2005

- Pięciolatki 2004-2005

- Absolwenci 2004-2005

- Osiągnięcia 2004-2005

Archiwum roku szkolnego 2005-2006

- Maluszki 2005-2006

- Czterolatki 2005-2006

- Pieciolatki 2005-2006

- Absolwenci 2005-2006

- Osiągnięcia 2005-2006

Archiwum roku szkolnego 2006-2007

- Maluszki 2006-2007

- Czterolatki 2006-2007

- Pięciolatki 2006-2007

- Absolwenci 2006-2007

Uroczystości w roku szkolnym 2006-2007

Wycieczki w roku szkolnym 2006-2007

Osiągnięcia dzieci w roku szkolnym 2006-2007

przedszkoleszukaj również w:


DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE III
30.05.06 roku w grupie „Kubusia Puchatka” odbyła się uroczystość grupowa z okazji „Dnia Mamy i Taty” Dzień w którym jest organizowana ta uroczystość jest jednym z najpiękniejszych dni, pełnym kwiatów, rozpalonych serc i serdecznych życzeń. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości.

czytany: 16094
 

GALERIA 1


czytany: 16624
 

GALERIA 2


czytany: 16339
 

PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
11.04.06 roku dzieci z grupy „Kubusia Puchatka” wzięły udział w III Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, który odbył się MCK Chemik. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. „Wiosna w zielonej sukience”

więcej >
czytany: 3506
 

28.03.06r.dzieci z grupy III uczestniczyły w akcji " Cała Polska czyta dzieciom"
W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" 28.03.06 roku dzieci z grupy III wraz z rodzicami uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanego przez Panią Monikę Olszewską w Miejskiej Bibliotece im. Pana . Pani bibliotekarka przybrała postać Pani Bajeczki.

więcej >
czytany: 3625
 

23.01.06 R. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR. III
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to szczególny dzień w naszym przedszkolu. W przygotowanie tej uroczystości zaangażowani są nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, którym serdecznie dziękujemy. W styczniu tego roku dzieci z grupy III tradycyjnie jak co roku zaprosiły swoją Babcię i Dziadka na program artystyczny pt. " Kochamy Was" gdyż Babcia i Dziadek to najbliższe dzieciom osoby, ale przede wszystkim dlatego aby im podziękować za ich wielkie serce i cierpliwość. Dzieci w odświętnych strojach w pięknie udekorowanej sali całkowicie wprowadziły gości w ten serdeczny nastrój. Dzieci zadedykowały Babci i Dziadkowi swoje występy, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki oraz składając życzenia ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, SKARBÓW I SŁODYCZY obdarzyły Dziadków tysiącami całusków. Babcie i Dziadkowie po wysłuchaniu wierszy, piosenek i obejrzeniu pięknego walczyka, którego dzieci uczyły się tańczyć specjalnie na tę okazję, byli wzruszeni i dumni że wnuki w ten sposób wyrażają im swoją wdzięczność, a dzieci zadowolone i szczęśliwe, że gościły w swoim przedszkolu ukochaną Babcię i Dziadka. Na pewno ten wyjątkowy dzień zostanie na długo w pamięci nie tylko Dziadków, ale także naszych przedszkolaków.więcej >
czytany: 3562
 

20.12.05 R. WIGILIA W GR. III
20.12.05 r. o godzinie 14.30 odbyła się wigilia grupowa w grupie III. Tradycja rodzinnej, uroczystej wieczerzy jest dzisiaj bardzo mocno zakorzeniona w polskich domach. Obyczaj ten zauważono i zapisano już w XVII w., choć przypuszcza się, że był praktykowany już dużo wcześniej. Wieczerzę poprzedza przygotowanie choinki, jak też domowej szopki. Święta zbliżają się coraz bardziej a świąteczny nastrój bardzo sprzyja integracji. W związku z tym zaprosiliśmy do przedszkola rodziców z którymi chcieliśmy spędzić ten dzień bo przecież my jesteśmy jak wielka rodzina która wspólnie przezywa różne chwile i smutne i wesołe. Dzieci przedstawiły program artystyczny związany z zwyczajami świątecznymi. Po programie podzieliliśmy się opłatkiem , którego najważniejszym przesłaniem jest pojednanie. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia dobra wszelakiego, zapominaliśmy o urazach, wybaczaliśmy winy. Następnie zasiedliśmy do stołu na wspólny posiłek w trakcie którego dzieci śpiewały kolędy przy akompaniamęcie pani Ani, która prowadzi w naszym przedszkolu rytmikę. Spotkanie odbyło się w bardzo serdecznej i wzruszającej atmosferze.

czytany: 16053
 

GALERIA 1


czytany: 16420
 

GALERIA 2


czytany: 16181
 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W PRZEDSZKOLU NR 7
16.11.05 roku dzieci z grupy III i IV pojechały do Przedszkola nr 7 „Bajkowy Świat”. Już w samym progu powitali nas – Dawid i Mikołaj - chłopcy z grupy sześcioletniej, zapraszając serdecznie na przedstawienie pt. "Opowieść o misiu i znakach drogowych”.
Niebezpieczne zdarzenia, które nasilają się w naszym kraju zmusza nas pedagogów do organizacji zajęć dydaktycznych, które pomagają przeciwdziałać złu. Samodzielność dziecka, musi być bardziej wyposażona w umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich, a jeśli już zaistnieją – w zdolności radzenia sobie z sytuacją trudną. Małe dzieci charakteryzuje brak przewidywania skutków w podejmowaniu działań, słaba kontrola własnych emocji i duże uzależnienie od grup rówieśniczych. W połączeniu z niewielkim doświadczeniem życiowym i małą umiejętnością radzenia sobie z różnymi problemami, stawia dzieci w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Bardzo ważną rolę, w takim działaniu, spełnia literatura dziecięca, która pomaga nam w rozmowach o niebezpiecznych sytuacjach, w jakich może znaleźć się dziecko, kiedy będzie samo w domu, na ulicy, w parku, co ma zrobić, kiedy ktoś zapuka do drzwi, kiedy zadzwoni telefon, jak ma się zachować, kiedy nieznajomy będzie zapraszał je do samochodu.
W celu utrwalenia naszych wiadomości z zakresu tematyki „bezpieczny przedszkolak”, skorzystaliśmy z zaproszenia pani Renaty Kuraszkiewicz z przedszkola nr 7, która z grupą dzieci sześcioletnich przygotowała dla nas przedstawienie „O misiu i znakach drogowych”, quiz utrwalający wiedzę dotyczącą znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego oraz konkurs plastyczny „ukryty znak drogowy”. Nasze spotkanie odbyło się w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze, mali aktorzy byli wspaniali co było widać po dzieciach z jak wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie oraz jak chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez panią Renatę. Dzieci miały okazję do zdobycia i utrwalenia wiadomości z zakresu zasad ruchu drogowego, umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach zrozumieć potrzebę przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dowiedzieć się jak uniknąć niebezpiecznych zdarzeń i zdobyć świadomość, że w razie wypadku mogą liczyć na pomoc służb ratowniczych oraz ich bliskich, ale przede wszystkim że same muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Dzieci bardzo zadowolone z dużym bagażem wiadomości serdecznie podziękowały za możliwość uczestniczenia w bardzo pouczającym zajęciu dydaktycznym oraz za dyplom, który otrzymały na zakończenie spotkania a w ramach nawiązanej współpracy, tym razem my, serdecznie zaprosiliśmy dzieci z przedszkola nr 7 do naszego przedszkola.

czytany: 16069
 

GALERIA 1


czytany: 16384
 

GALERIA 2


czytany: 16168
 

GRUPA II W PIEKARNI
25.10.05 r. dzieci z grupy II poszły na wycieczkę do piekarni. Na miejscu powitał nas pan Szypiórkowski i zaprosił na zaplecze. W piekarni mogliśmy zapoznać się z nowoczesnymi maszynami i narzędziami pracy, ze zgromadzonymi tam przedmiotami – ich wyglądem i przeznaczeniem, wyglądem stroju piekarza oraz zapoznaliśmy się z trudnymi i specyficznymi warunki pracy. Dzieci obserwowały jak wyrabia się ciasto z którego powstają ciasteczka, rogaliki jak piecze się chleb i w jaki sposób wyciąga się go z gorącego pieca. Na zakończenie spróbowaliśmy jak smakują ciastka z marmoladą oraz drożdżówki. Dziękujemy serdecznie rodzicom Michała za pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

więcej >
czytany: 3598
 

Drukuj   

 

Czy podoba Ci się nasz serwis www ??
 Tak - jest świetny
 Może być ...
 Są lapsze
 Nie - nie podoba mi się
 nie mam zdania

Chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu??
Zapisz się do listy mailingowej!

Twój E-mail:


przedszkole
powrót do strony głównej projektowanie stron internetowych projektowanie stron internetowych